Meeskondadel algas uus hooaeg

Pühapäeval (18.10.2020) algas Sparta team Automaailma meeskondadele PAF saalihokiliiga uus hooaeg. Uute treenerite juhendamisel võitles esindusmeeskond välja võidu Viimsi Kepi vastu 11-4, kuid Sparta team Automaailm II pidi kahjuks leppima kaotusega SK Link/Saku vastu 3-13.

Mängud järelvaadatavad:

Mängu protokollid:
StA vs Viimsi kepp 11-4
StA II vs SK Link/Saku 3-13

StA vs Viimsi Kepp mängu kokkuvõte

Esimene kolmandik

Otsisime oma mängu, sööt polnud päris see ja vastased tulid suurema tahtejõuga peale. Kahest lihtsast olukorrast suutsid Viimsi mängijad meid üllatada ning korralikult läbi raputada.  Õnneks suutsime kiirelt ühe standardolukorra õpiku järgi ära lahendada ja juba oligi vahe minimaalne. Kolmandiku lõpus jõudsime viigini, kui meie ründaja suutis ära kasutada vastase kaitse jäetud vaba ruumi ja palli tagumise posti äärde visata.

Teine kolmandik

Kolmandik hakkas kohe eelmise hooaja resultatiivsema mängija Ken Pähni väravaga ja tõi ehk liiga kiire rahulolu. Väikeseid võimalusi oli mõlemale poole, aga väravavahid hoidsid väravad puutumata. Kolmandiku lõpu poole hakkas tekkima rohkem olukordi – kõigepealt oli õhus meie värav, mille Viimsi kaitsja suutis viimasel hetkel puhtaks lüüa. Meie õnneks tegi ta seda siiski reeglite vastaselt ja teenisime välja karistusviske, mille Kermo Uue ka efektselt realiseeris. Natuke edasi ja meie ründaja suutis vastase viimase mehe söödu vahelt lõigata ja edukalt vabanenud abilisele toimetada, kes üks-ühele olukorra kiirelt väravasse toimetada Tekkis tunne, et mäng on nüüd meie. Paar minutit enne lõppu suutsime kaitses anda vale söödu ja vastane kasutas  olukorra ära.  Enne kolmandiku lõppu magasime veel ühe löögi maha, mis võrgus maandus, ning vahe oligi kahanenud üheväravaliseks. Kolmandiku lõpus tehti meie ründajale karistuse vääriline viga ja saime veel ülekaalust ohtliku momendi tekitada.

Kolmas kolmandik

Kolmandik algas väravavahtide vahetusega mõlemal pool ning me saime veel kasutada arvulist ülekaalu. Minuti jagu mängitud suutisime selle ka väravaks realiseerida, kui väravavahist tagasi põrkunud palli lõi meie kapten Oliver Savi lati alla. Mõlemad tiimid said veel korra arvulist ülekaalu proovida aga edutult. Minuteid 7 enne lõppu hakkas juhtuma – esmalt suudeti terav pall vasakult paremale mängida ja ühe puutega tehtud löök maandus ees postis. Minuti jagu hiljem nägime kaunist pöördega avanemist ja täpse sööduga leiti värava ees vaba mängija, kes olukorra ära lahendas. Viimane värav oli taas nii ilusti ette söödetud, et lükka tühja, aga esimene kord läks see posti, kuid kuna väravavaht ega kaitse ei suutnud reageerida, siis teine puude oli juba väravas. Selle kolm sekundit enne lõppu väravaga ka mäng lõppes seisuga 11-4!

Kokkuvõte

Uutele treeneritele algas hooaeg edukalt ning meiegi leidsime oma mängu ülesse!

Parim Spartalane oli Morten Talviste, kes iga sekundiga tegi paremaid otsuseid ja näitas tõelist võitlejahinge.

Järgmine mäng toimub 25.10.20 kell 13:00 Kristiine Spordihallis, vastaseks Bändidos.